Męskie akcesoria o których nie wiesz 🤵🏼

Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło 😂 I tak właśnie się czuję jak mówię komuś o czyś takim jak np. szelki do skarpet. A ten gadżet, ułatwia życie podczas eleganckich wyjść jak mało co.

Bardzo długo zbierałem się do zakupu, bo zawsze coś… a zjeżdżająca skarpetka czy ‚wykasująca’ się koszula nie dawały spokoju. W końcu mam swój zestaw męskich ‚gumek’ i podzielę się nimi z Wami. Jakkolwiek to brzmi 😉

Przede wszystkim skarpety. Ok, w lato rzadko zdarza mi się zakładać długie skarpetki, ale już w trakcie jesieni czy zimy nie ma innej opcji. Kto nie zna sytuacji ‚zjeżdżającej’ skarpety? No kto? Nie dość, że mamy dyskomfort to stylówka cierpi. W takiej sytuacji już nie chcemy, żeby każdy podziwiał nasze piękne buty z włoskiej skóry, bo spod spodni wystaje nam skarpetka.

Dodatkowo według reguł savoir-vivre’u: nawet jak mężczyzna siedzi i zakłada nogę na nogę, jego łydki nie powinny być zbyt widoczne.

Tu na pomoc przychodzą szelki do skarpet. Wygląda to tak jak poniżej i chyba nie muszę opisywać jak się je zakłada czy na czym to polega. Zobaczcie sami:

Ale to nie koniec. Kolejnym problemem jest ‚wykasująca’ się koszula. Stoimy przed lustrem, żeby idealnie włożyć ją w spodnie, a za chwilę i tak ona jest już na wierzchu. Tu mamy kolejny trik – szelki do koszuli. Wygląda to trochę tak, jakbyśmy rozbudowywali naszą zbroję w grze RPG, ale serio to ułatwia życie. Wygląda to tak:

Skarpety nie opadają, koszula nie wyskakuje ze spodni, ale rękawy ciągle za bardzo wystają spod marynarki. Tu przychodzą kolejne męskie ‚gumki’ – opaska na rękaw do koszuli.Jest to opaska, którą możecie czasami zauważyć u bramanów w dobrych coctail barach. Od razu odpowiadam – nie, nie jest to dodatek tylko dla nich. Jest to eleganckie dopełnienie stroju dżentelmena. Dodatkowo zakładamy je tak, aby rękaw trzymał odpowiednią długość – pomocne i efektowne.

Udało mi się też zdobyć rabat na wszystko z akcesoriameskie.pl (oprócz kamiezelek). Wpisujcie kod ‚PANICZ’ i łapcie -20% na wszystko oprócz kamizelek.

To tyle w temacie trików, które ułatwią nam zrobienie dobrego wrażenia przy każdej uroczystej okazji. Nie zapominajmy jednak o dobrze dobranej marynarce czy koszuli. To one są na froncie i muszą być dobrze dobrane.. Na ten wiosenno letni sezon wybieram marynarki z dużą zawartością lnu, dzięki czemu materiał oddycha i sprawia, że czujemy się komfortowo. W zależności od okazji wybieramy wzór czy fakturę. Ostatnio jestem zakochany w nowej kolekcji Lancerto z Mr. Vintage, możecie obejrzeć ją tu:

LANCERT & MR.VINTAGE


Marynarka Lancerto & Mr. Vintage, model San Luca

Ważne są też dodatki takie jak poszetka, zegarek, pasek, rękawiczki czy nawet eleganckie etui na telefon. Możliwości są nieograniczone, ale warto pamiętać o tym, żeby wszystko było ze sobą spójne.

Poszetka Lancerto , zegarek Jacques Lemans model Liverpool


Rękawiczki i okulary akcesoriameskie.pl etui Pytoncase

Podsumowując: Panowie, nie bójmy się dodatkowych rzeczy w naszej szafie. One mogą jedynie pomóc, a nie zaszkodzić.

Więcej inspiracji i nowości u mnie na Instagramie:

instagram.com/paniczszymon

Koszula Lancerto & Mr.Vintage, model Palermo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *